Casio Privia PX-S7000 Black - (Demo)
12.500 kr.
Incl. 0 VAT. Pickup Aarhus
På lager
Need help?
On display in Showroom?
On display in Showroom?
| Aarhus | |
| Copenhagen | |
| Stockholm - Sonora Flagship Store |
Above Information is related to availability in Showroom. Green house = on display in the Showroom. Colors and combinations can vary.
The Privia PX-S7000 is a true work of craftsmanship that redefines the standard of digital pianos. This model combines the integrated aesthetics with built-in pedals and stand that can be appreciated from any angle, with Casio’s innovative sound technologies and authentic touch of a grand piano. Feel the quality and beauty of the PX-S7000 and discover a new level of harmony it brings to your life.
- Pickup only in Showroom Aarhus
Casio PX-S7000 Digital Piano The Privia PX-S7000
is a true work of craftsmanship that redefines the standard of
digital pianos. This model combines the integrated aesthetics with
built-in pedals and stand that can be appreciated from any angle,
with Casio’s innovative sound technologies and authentic touch of a
grand piano. Feel the quality and beauty of the PX-S7000 and
discover a new level of harmony it brings to your life.
| Showrooms | Aarhus |
|---|---|
| EAN | 4971850362685 |
| Condition | new |
| Manufacturer | Casio |
| Series | Casio Privia PX-series |
| Bluetooth | Ja |
| Type (Category) | Compact Piano, Home Piano |
| Polyphony | 256 |
| Mekanik | Smart Scaled Hammer Action keyboard |
| Sound Source | Multi-dimentional Morphing AiR |
| Internal Sounds | 400 |
| Demo songs | Yes |
| Recorder | Yes |
| Udgangseffekt | 8W x 2 + 8W x 2, (when using batteries) 3W x 2 + 3W x 2 |
| Pedal | Included: SP-3 |
| Weight | 15 kg |
| Width | 134 cm |
| Depth | 24 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight Box 2 | 0 kg |




