| Aarhus | |
| Copenhagen | |
| Stockholm - Sonora Flagship Store |
Stacker for the 3rd level of the keyboard stands »Omega-E« 18800, »Omega« 18810 and »Omega Pro« 18820. The stacker is easily and quickly positioned to the desired height by a spring-loaded clamping knob. In addition, depth and inclination adjust in various positions. This stacker can only be used in conjunction with the 18811 stacker. A rubberised stop provides the necessary safety and prevents the keyboard from slipping.
K&M Keyboard stacker 18822
Stacker for the 3rd level of the keyboard stands »Omega-E« 18800, »Omega« 18810 and »Omega Pro« 18820. The stacker is easily and quickly positioned to the desired height by a spring-loaded clamping knob. In addition, depth and inclination adjust in various positions. This stacker can only be used in conjunction with the 18811 stacker. A rubberised stop provides the necessary safety and prevents the keyboard from slipping.
| Angle of inclination: | 0° to 20° |
| EAN: | 4016842109661 |
| Height: | from 200 to 275 mm |
| Height adjustment: | spring-loaded clamping knob |
| Instrument support: | non-marring slip-proof material |
| Material: | steel |
| Max. load capacity: | 15 kg |
| Product Category: | Topline |
| Special features: | attachable to table-style keyboard stands »Omega-E« 18800, »Omega« 18810, »Omega Pro« 18820 to hold a third keyboard; can only be used in connection with stacker 18811; convenient height adjustment by spring-loaded locking knob; can be tilted in 5 different positions from 0° (horizontal) to 20°; 3-way adjustable in depth |
| Support depth: | 280 mm |
| Type: | black |
| Weight: | 2.54 kg |
| EAN | 4016842109661 |
|---|---|
| Condition | new |
| Manufacturer | Konig |
| Weight | 4 kg |
| Weight Box 1 | 3 kg |
| Max Height | 20 cm |
| Min Height | 27.5 cm |
| Max Load | 15.000000 |




