2.269 kr.
Incl. 25 VAT. Shipping Price 99,00 kr.
Stock Status:
Pre-order
Need help?
On display in Showroom?
On display in Showroom?
| Aarhus | |
| Copenhagen | |
| Stockholm - Sonora Flagship Store |
Above Information is related to availability in Showroom. Green house = on display in the Showroom. Colors and combinations can vary.
Keep your Nord instrument in perfect shape with the ultimate soft case, featuring a plush interior, thick padding, and the distinctive Nord red color.
Nord Soft Case
Keep your Nord instrument in perfect shape with the ultimate soft case, featuring a plush interior, thick padding, and the distinctive Nord red color.
The large-sized outer pocket can hold all your cables and accessories, including the Keyboard Stand EX and Music Stand EX.
- High quality wheels
- Top- and mid-level carrying handle
Dimensions:Inner: 1270 x 380 x 150 mm. Outer: 1510 x 450 x 280 mm.
Compatible products:
- Nord Piano 88
- Nord Piano 2 HA88
- Nord Piano 3
- Nord Piano 4
- Nord Stage Classic 88
- Nord Stage EX 88
- Nord Stage 2 HA88
- Nord Stage 2 EX 88
- Nord Stage 3 88
| EAN | 0834035000663 |
|---|---|
| Condition | new |
| Manufacturer | Nord |
| Wheels | Yes |
| Number of keys | 88 |
| Weight | 4.8 kg |
| Width | 139 cm |
| Depth | 39 cm |




