% Sale until 06.Apr
6.495 kr. 4.990 kr.Incl. 0 VAT. Shipping Price 290,00 kr.
På lager
Need help?
On display in Showroom?
On display in Showroom?
| Aarhus | |
| Copenhagen | |
| Stockholm - Sonora Flagship Store |
Above Information is related to availability in Showroom. Green house = on display in the Showroom. Colors and combinations can vary.
This compact Pearl River digital piano is ideal for small spaces. Digital Piano P-200, from the worlds largest manufacturer of pianos, the Pearl River Piano Group. This instrument has Italian Fatar 88 Grand-Response Keyboard action and Germany Famous sound sample.
- 512 Polyphony
- 26 voices, 30 rhythms
- 25Wx2 speakers
Pearl River P-200 Digital Piano
technical specifications
| Condition | new |
|---|---|
| Manufacturer | PearlRiver |
| Series | Pearl River F |
| Bluetooth | Ja |
| Type (Category) | Portable Piano |
| Polyphony | 256 |
| Mekanik | Italian Fatar 88 Grand-Response™ Key trends with hammer action & dynamic curve |
| Sound Source | Independent developed DSP chip, Germany Famous grand piano sound sample |
| Internal Sounds | 26 voices |
| Demo songs | 50 |
| Udgangseffekt | 25W x 2 |
| Pedal | 1 |
| Weight | 13 kg |
| Width | 134 cm |
| Depth | 29 cm |
| Height | 17 cm |
| Weight Box 2 | 0 kg |




