Due to Easter, the Warehouse and phones are closed 02.04 - 06.04 - Please expect longer delivery times.
READ MORE
Popular Digital pianos
See all Digital pianosDigitalpiano
Roland HP-704 White Digital Piano% Sale until 06.Apr -While stocks last 06.Apr
2.243 € 2.152 €Popular Stage pianos
See all Stage pianosKeyboard
Yamaha YC-61 Stage KeyboardPopular Synthesizer
See all SynthesizerSynthesizer
Yamaha Reface DXSynthesizer
Roland SH-4d Desktop SynthesizerSynthesizer
Modal Argon8% Sale until 06.Apr -While stocks last 06.Apr
664 € 562 €Popular Keyboard
See all KeyboardKeyboard
Yamaha PSR-EW320 KeyboardKeyboard
Yamaha PSR-E360 MaplePopular Digital Flygel
See all Digital FlygelDigitalpiano
Roland GP-3 Digital Grand PianoThis product is in stock and can be shipped immediately.
Engmarken 22
8220 Brabrand
Mon - Fri: 9.00 - 15.00
You are always welcome to contact us via chat if we are online, or send us an email at info@digitalpiano.com
Brofogedvej 10
2400 Copenhagen NV
Denmark
Man - Fre: 10.00 - 17.30, Lør: 11.00 - 14.00
Engmarken 22
8220 Brabrand
Denmark
Mon - Fri: 10.00 - 17.30, Sat: 11.00 - 14.00
You can always contact us by phone +45 38 10 08 44 from 10 am to 5.30 pm or by e-mail info@digitalpiano.com, which we will answer within 24 hours on workdays.
| storefront | Aarhus |
| storefront | Copenhagen |
| storefront | Stockholm - Sonora Flagship Store |
The feature-rich KS-11Z provides a rugged, attractive, and stable platform for 88-note stage pianos and other portable keyboards. Steel construction offers robust performance, while multiple adjustment points allow you to tailor the stand’s width and height for any home, stage, or studio setup. Assembly is fast and easy with integrated push pins and foldable padded support arms.
| EAN | 4957054520366 |
|---|---|
| Condition | new |
| Manufacturer | Roland |
| Weight | 10.2 kg |
| Max Height | 91.7 cm |
| Min Height | 64.5 cm |
| Max Load | 100.000000 |
