Due to Easter, the Warehouse and phones are closed 02.04 - 06.04 - Please expect longer delivery times.
READ MORE
Popular Digital pianos
See all Digital pianosDigitalpiano
Sonora SEP-20 Black Digital Piano% Sale until 06.Apr -While stocks last 06.Apr
6.090 kr 4.990 krPopular Stage pianos
See all Stage pianosStagepiano
Korg SV2-88S Stage Piano% Sale until 06.Apr -While stocks last 06.Apr
28.192 kr 25.890 krPopular Synthesizer
See all SynthesizerSynthesizer
Modal Argon8% Sale until 06.Apr -While stocks last 06.Apr
8.002 kr 6.999 krSynthesizer
Yamaha Reface DXSynthesizer
Roland SH-4d Desktop SynthesizerPopular Keyboard
See all KeyboardKeyboard
Yamaha PSR-E360 MapleKeyboard
Yamaha PSR-A350 KeyboardKeyboard
Yamaha PSR-A5000 KeyboardPopular Digital Flygel
See all Digital FlygelThis product is in stock and can be shipped immediately.
Engmarken 22
8220 Brabrand
Mon - Fri: 9.00 - 15.00
You are always welcome to contact us via chat if we are online, or send us an email at info@digitalpiano.com
Brofogedvej 10
2400 Copenhagen NV
Denmark
Man - Fre: 10.00 - 17.30, Lør: 11.00 - 14.00
Engmarken 22
8220 Brabrand
Denmark
Mon - Fri: 10.00 - 17.30, Sat: 11.00 - 14.00
You can always contact us by phone +45 38 10 08 44 from 10 am to 5.30 pm or by e-mail info@digitalpiano.com, which we will answer within 24 hours on workdays.
| storefront | Aarhus |
| storefront | Copenhagen |
| storefront | Stockholm - Sonora Flagship Store |
Stacker for the 3rd level of the keyboard stands »Omega-E« 18800, »Omega« 18810 and »Omega Pro« 18820. The stacker is easily and quickly positioned to the desired height by a spring-loaded clamping knob. In addition, depth and inclination adjust in various positions. This stacker can only be used in conjunction with the 18811 stacker. A rubberised stop provides the necessary safety and prevents the keyboard from slipping.
Stacker for the 3rd level of the keyboard stands »Omega-E« 18800, »Omega« 18810 and »Omega Pro« 18820. The stacker is easily and quickly positioned to the desired height by a spring-loaded clamping knob. In addition, depth and inclination adjust in various positions. This stacker can only be used in conjunction with the 18811 stacker. A rubberised stop provides the necessary safety and prevents the keyboard from slipping.
| Angle of inclination: | 0° to 20° |
| EAN: | 4016842109661 |
| Height: | from 200 to 275 mm |
| Height adjustment: | spring-loaded clamping knob |
| Instrument support: | non-marring slip-proof material |
| Material: | steel |
| Max. load capacity: | 15 kg |
| Product Category: | Topline |
| Special features: | attachable to table-style keyboard stands »Omega-E« 18800, »Omega« 18810, »Omega Pro« 18820 to hold a third keyboard; can only be used in connection with stacker 18811; convenient height adjustment by spring-loaded locking knob; can be tilted in 5 different positions from 0° (horizontal) to 20°; 3-way adjustable in depth |
| Support depth: | 280 mm |
| Type: | black |
| Weight: | 2.54 kg |
| EAN | 4016842109661 |
|---|---|
| Condition | new |
| Manufacturer | König & Meyer |
| Weight | 4 kg |
| Weight Box 1 | 3 kg |
| Max Height | 20 cm |
| Min Height | 27.5 cm |
| Max Load | 15.000000 |
Digitalpiano.com offers a complete delivery together with our suppliers.
This means that we can deliver your instrument at an agreed time within the Oslo area and assemble it for you.
To order this service we need to know your delivery address and what floor, as well as if there's any lift. If you can take care of the assembling yourself, it will be cheaper.
Once we receive this information, we can supply a price calculation for the service. We do the hard work for you, so you can get started on your piano playing right away!
Don't hesitate to contact us at info@digitalpiano.com!

