Due to Easter, the Warehouse and phones are closed 02.04 - 06.04 - Please expect longer delivery times.
READ MORE
Popular Digital pianos
See all Digital pianosDigitalpiano
Roland HP-704 White Digital Piano% Sale until 06.Apr -While stocks last 06.Apr
2.187 € 2.099 €Popular Stage pianos
See all Stage pianosStagepiano
Korg SV2-88S Stage Piano% Sale until 06.Apr -While stocks last 06.Apr
2.279 € 2.099 €Keyboard
Yamaha YC-61 Stage KeyboardPopular Synthesizer
See all SynthesizerSynthesizer
Modal Argon8% Sale until 06.Apr -While stocks last 06.Apr
647 € 548 €Synthesizer
Roland SH-4d Desktop SynthesizerPopular Keyboard
See all KeyboardKeyboard
Yamaha PSR-E360 Dark WalnutKeyboard
Yamaha PSR-E360 MaplePopular Digital Flygel
See all Digital FlygelDigitalpiano
Roland GP-3 Digital Grand PianoDigitalpiano
Roland GP-9 Polished White Digital Grand Piano% Sale until 06.Apr -While stocks last 06.Apr
11.390 € 10.980 €Digitalpiano
Kawai DG-30 Polished Ebony Digital Grand Piano% Sale until 06.Apr -While stocks last 06.Apr
201 € 165 €This product is in stock and can be shipped immediately.
Engmarken 22
8220 Brabrand
Mon - Fri: 9.00 - 15.00
You are always welcome to contact us via chat if we are online, or send us an email at info@digitalpiano.com
Brofogedvej 10
2400 Copenhagen NV
Denmark
Man - Fre: 10.00 - 17.30, Lør: 11.00 - 14.00
Engmarken 22
8220 Brabrand
Denmark
Mon - Fri: 10.00 - 17.30, Sat: 11.00 - 14.00
You can always contact us by phone +45 38 10 08 44 from 10 am to 5.30 pm or by e-mail info@digitalpiano.com, which we will answer within 24 hours on workdays.
| storefront | Aarhus |
| storefront | Copenhagen |
| storefront | Stockholm - Sonora Flagship Store |
FLkey 37 is the ultimate compact MIDI keyboard controller for hands-on music production in FL Studio. Get instant access to your Sequencer, Channel Rack and Mixer, extend your creativity with Scale and Chord modes, and more.
• Read our FAQ
• Don't want heavy lifting? Choose the assembly package
• Call us at +45 38 10 08 44 if you have questions
• Visit one of our Showrooms in Scandinavia
FLkey 37 is the ultimate compact MIDI keyboard controller for hands-on music production in FL Studio. Get instant access to your Sequencer, Channel Rack and Mixer, extend your creativity with Scale and Chord modes, and more.
With 37 keys, 16 velocity-sensitive pads, eight customisable pots, and essential transport controls, FLkey 37 puts everything you need right where you need it – so you can stay in the groove.
| EAN | 0815301001454 |
|---|---|
| Condition | new |
| Manufacturer | Novation |
| Tangenttype | Synth action |
| Number of keys | 37 |
| Other functions | 16 velocity-sensitive pads, eight customisable pots, and essential transport controls |
| Width | 55.5 cm |
| Depth | 25.8 cm |
| Height | 7.7 cm |
| Weight | 2.18 kg |
| Read more |
