Popularne Pianina Cyfrowe
Zobacz wszystkie Pianina CyfroweDigitalpiano
Roland HP-704 White Digital Piano% Oferta ważna do 06.Apr -Do wyczerpania zapasów 06.Apr
9.574 zł 9.188 złPopularne Pianina Estradowe
Zobacz wszystkie Pianina EstradoweStagepiano
Korg SV2-88S Stage Piano% Oferta ważna do 06.Apr -Do wyczerpania zapasów 06.Apr
9.976 zł 9.188 złStagepiano
Korg SV2-88 Stage Piano% Oferta ważna do 06.Apr -Do wyczerpania zapasów 06.Apr
8.965 zł 8.313 złPopularne Syntezatory
Zobacz wszystkie SyntezatorySynthesizer
Modal Argon8% Oferta ważna do 06.Apr -Do wyczerpania zapasów 06.Apr
2.833 zł 2.399 złSynthesizer
Roland SH-4d Desktop SynthesizerSynthesizer
Yamaha Reface DXPopularne Keyboardy
Zobacz wszystkie KeyboardyKeyboard
Yamaha PSR-EW425 KeyboardKeyboard
Yamaha PSR-EW320 KeyboardKeyboard
Yamaha PSR-E360 Dark WalnutPopularne Cyfrowy Fortepian
Zobacz wszystkie Cyfrowy FortepianDigitalpiano
Roland GP-3 Digital Grand PianoTen produkt znajduje się w magazynie i może zostać wysłany natychmiast.
Engmarken 22
8220 Brabrand
Mon - Fri: 9.00 - 15.00
You are always welcome to contact us via chat if we are online, or send us an email at info@digitalpiano.com
Brofogedvej 10
2400 Copenhagen NV
Denmark
Man - Fre: 10.00 - 17.30, Lør: 11.00 - 14.00
Engmarken 22
8220 Brabrand
Denmark
Mon - Fri: 10.00 - 17.30, Sat: 11.00 - 14.00
You can always contact us by phone +45 38 10 08 44 from 10 am to 5.30 pm or by e-mail info@digitalpiano.com, which we will answer within 24 hours on workdays.
| storefront | Aarhus |
| storefront | Kopenhaga |
| storefront | Stockholm - Sonora Flagship Store |
No matter your genre or level of experience, Launchkey 88 gives you everything you need to create intuitively and expressively with Ableton Live. The Launchkey 88 MIDI keyboard controller features semi-weighted keybeds, velocity sensitive pads, essential transport controls, and nine 45mm faders.
No matter your genre or level of experience, Launchkey 88 gives you everything you need to create intuitively and expressively with Ableton Live. The Launchkey 88 MIDI keyboard controller features semi-weighted keybeds, velocity sensitive pads, essential transport controls, and nine 45mm faders.
You also get the best of the Launchkey range’s features, with velocity sensitive pads, essential transport controls, and nine 45mm faders. Launchkey 88 also comes with a host of creative features that help take your ideas to the next level: Stay in key with Scale and Chord modes or find new melodic ideas with the arpeggiator and mutate your ideas into new forms.
| EAN | 0815301001461 |
|---|---|
| Condition | new |
| Producent | Novation |
| Tangenttype | Touch : Semi-weighted |
| Mekanik | Touch : Semi-weighted |
| Number of keys | 88 |
| Recorder | Arpeggiator |
| Other functions | Works with Ableton Live 10 or later. Ableton Live Lite included. Full integration with Logic and Reason, plus out of the box functionality with other DAWs including Studio One, Cubase and Pro Tools, via HUI. Launchkey also works as a standard MIDI contr |
| Width | 127 cm |
| Depth | 28.6 cm |
| Height | 8.7 cm |
| Weight | 8.2 kg |
| Read more |
