| Aarhus | |
| Copenhagen | |
| Stockholm - Sonora Flagship Store |
The 61-key MIDI keyboard made for FL Studio
• Read our FAQ
• Don't want heavy lifting? Choose the Assembly Package
• Call us at 38 10 08 44 if you have questions
• Showroom in Copenhagen and Aarhus with free parking
The 61-key MIDI keyboard made for FL Studio
Officially supported by Image-Line, FLkey is the only keyboard controller made for FL Studio. Add real-time control to your existing workflow with four octaves of semi-weighted keys, 16 velocity-sensitive pads, eight knobs, nine faders, and an array of buttons.
| EAN | 815301001850 |
|---|---|
| Condition | new |
| Manufacturer | Novation |
| Tangenttype | Synth action |
| Number of keys | 61 |
| Width | 90 cm |
| Depth | 26 cm |
| Height | 9.3 cm |
| Weight | 4.8 kg |
| Read more |
Digitalpiano.com offers, together with our suppliers, an assembly package.
An assembly package contains:
This means that you do not need to consider anything yourself, but rather simply sit back and enjoy your new instrument. We assembly the instrument for you before the delivery and our carriers will place it where you wish.
You pay both for the montage and delivery, but also for carrying it up to a floor. This also applies if it is the ground level in a house. The price is automatically calculated at checkout and starts at 1.200,- DKK. It is important that you indicate if you want the instrument to be placed on the bottom floor of an ordinary house when you are in the checkout, otherwise an extra invoice might be sent out for this service afterwards.
